Eurofins Lithuania >> Maistas ir pašarai >> Mėsos produktų autentiškumo

Mėsos produktų autentiškumo

Sidebar Image

Informacija apie maisto klastojimo atvejus ir mėsos produktų autentiškumo problema neseniai pateko į pirmuosius spaudos puslapius Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje, o taip pat ir kitose šalyse, dėl arklienos ir kiaulienos, aptiktos jautienos produktuose.

Europos Komisija pasiūlė visose ES valstybėse narėse atlikti perdirbtų mėsos produktų bandymų seriją, tame tarpe, DNR tyrimus, fenilbutazono - veterinarinio vaisto - nustatymo bandymus. Arkliai, kurie buvo gydomi fenilbutazonu, negali patekti į maisto grandinę. Ši problema aptariama išsamiau mūsų naujausiame spaudos pranešime.

Eurofins nuo daugiau kaip 10 metų yra lyderis kuriant DNR tyrimais pagrįstas analitines technologijas, kurių tikslas užtikrinti vartotojams aukščiausią maisto produktų saugos ir autentiškumo lygį.

Eurofins siūlo daugelį akredituotų ir specializuotų mėsos tikrinimo paslaugų:

  • Pusiau kiekybinės veislių DNR analizės naudojant Real-Time PCR metodą ir nustatymas pagal DNR seką
  • Kokybinės veislių DNR analizės naudojant Real-Time PCR metodą
  • ELISA bandymai - nustatymo bandymai, kurie tinkami visoms perdirbimo matricoms ir lygiams

Selektyvus ir jautrus fenilbutazono aptikimas atliekamas naudojant Tandem-LC-MS metodą. Tai tik vienas iš daugelio veterinarinių vaistų likučių. Eurofins gali juos patikrinti Veterinarinių vaistų likučių kompetencijos centre.

Eurofins šiuo metu yra vienintelis tarptautinis laboratorijų tinklas, kuris gali atlikti DNA tyrimus visais akredituotais metodais, tame tarpe, arklienos ir fenilbutazono ir daug kitų veislių, bei veterinarinių vaistų ir teršalų nustatymo bandymus.

Eurofins taip pat gali nustatyti žuvų veisles ir naudoja sekimo sistemą EUROFINS TAG™, kuri leidžia identifikuoti mėsos kilmę siekiant atsekti gyvūną. Eurofins TAG™ yra paprastas ir nebrangus metodas, kuris pasirodė esantis veiksmingas atliekant didelį bandymą su daugiau kaip 14.000 gyvūnų.

Dėl mūsų laboratorijų tinklo turime didžiausius bandymų pajėgumus (tūkstančiai mėginių per dieną) ir galime užtikrinti trumpiausią vykdymo laiką (TAT - 72 valandos) kiekvienam nepriklausomam maisto bandymų tiekėjui.

Jei turite kokių nors klausimų, prašome kreiptis į laboratoriją: info@eurofins.pl Tel: +48 (0) 55 272 04 73